Monitor a firmware

Monitor Easy Locatora je jednoúčelový počítač s operačným systémom Linux a predinštalovaným obslužným firmware. Obrazovka monitoru je transreflexívna, preto je výborne čitateľná v priamom slnečnom svetle. Celok je vodovzdorný, otrasuvzdorný a mrazuvzdorný. Firmware sa ovláda jediným otočno-tlačným tlačítkom. Všetky tieto prvky vrátane jednoduchej práce v ovládacom menu firmware sú súčasťou MALÅ konceptu Easy.

 

 

Užívateľský firmware rozpoznáva sám pripojenú anténu a väčšinu potrebných nastavení vykoná automaticky. Údaje z merania sú zobrazované v reálnom čase, pričom meranie je možné aj pri veľkých rýchlostiach (beh alebo 60km/hod.) Operátor si volí farebnú paletu zobrazenia, nastaví si podľa potreby tri procesné gpr filtre a nakalibruje si vhodnú rýchlosť šírenia em.vĺn pre podložie.

 

 

 

Pre presnú kalibráciu rýchlosti šírenia má v základnom menu prístupnú funkciu hyperbola fitting, čo je procesný nástroj bežne dostupný len v zložitejších počítačových softvéroch. Po správnom prevedení kalibrácie vieme určovať polohy objektov v gpr profiloch s presnosťou na centimetre v osi x aj hĺbkovej osi z.

 

Firmware monitora sa dodáva v dvoch variantách EMX+, kde nie je možné zapamätávať obrázky profilov do pamäte a IXM+, kde jpg printscreeny vieme zapamätať, uploudovať na USB kľúč, mazať a prenášať do PC na ďalšie grafické spracovanie.