Doplnky Easy Locator

 

Grid Projekt option

 

Rozšírenie funkcionality firmware v monitore o režim riadenia ortogonálneho merania a vyhodnocovania merania v 3D. Grid projekt je metrický plán merania v paralelných líniách v smere x a y. Po zvolení veľkosti meranej plochy a hustoty línií v smere x a y začne monitor navigovať operátora v postupe pri meraní. Nameraný set profilov prejde 3D procesingom a výsledok merania je zobrazený v pohľadoch na bočnú stranu meraného priestoru (x-z alebo y-z) a vrch meranej plochy (x-y). V každom pohľade sa môžeme „ponárať“ do priestoru. Vrchnému pohľadu hovoríme časový snímok, bočnému pohľadu rez. Prehliadaním časových snímkov a rezov vznikná 2,5D vizualizácia merania. Vhodné časové snímky a rezy môžeme dať zapamätať vo forme obrázku jpg pre ďalšie spracovanie. 

 

 

 

 

GPS option + GPS prijímač Globalsat BU-353

 

Rozšírenie funkcionality firmware monitoru o načítavanie GPS pozície z prijímača Globalsat BU-353 na priradenie pozície označeným bodom profilu. Rozpoznanie pripojenia GPS prijímača prebehne automaticky a na monitore sa objaví nová ikona, ktorá informuje o kvalite GPS príjmu. Pozičné informácie k označeným bodom profilu sa ukladajú v textovom a .kml súbore pre ďalšie spracovanie napríklad v aplikácii Google Earth. 

 

 

 

 

RTC - vozík do ťažkého terénu

 

Vozík do ťažkého terénu je vhodným doplnkom pre tých, ktorý merajú hlavne mimo upravených rovinatých plôch. Je vybavený robustnými kolieskami priemeru 40cm, takže sa ním zvláda aj meranie na pooranom poli. Vozík má vlastný enkóder pohybu, polohovateľný držiak na monitor, vak na akumulátry a voľne zavesené plastové dno, do ktorého ukadáme antény Easy Locatora bez koliesok alebo aj s pôvodnými kolieskami.

 

 

 

Štandartné doplnky


Do zostavy Easy Locatora s jednou anténou môžete kedykoľvek doplniť druhú anténu. Systém sám rospoznáva aká anténa je práve pripojená a skalibruje sa s ňou.  

 

S dodávanými dvomi kusmi akumulátorov Li-Ion 12V/6.6Ah vydrží Easy Locator merať 4 až 6 hodín, podľa vodivosti podložia. Pri potrebe dlhšieho času na súvislé merania je možné doplniť Easy Locator o ďalšie dva akumulátory (prípadne nabíjačky). Easy Locator má pripravenú napájaciu kabeláž pre súčasné použitie štyroch akumulátorov a ich vymieňanie za chodu.